jednodenní tuzemské i zahraniční zájezdy, vnitrostátní i mezinárodní autobusová doprava

Hora zážitků Erzberg ve Štýrsku

Termíny:

16.5.2020,

Popis:

Erzberg je hora ve Štýrsku v Rakousku. Jedná se o významné naleziště železné rudy. Současná výška hory je 1 466 metrů nad mořem, před začátkem těžby to bylo 1 532 metrů nad mořem. Prohlédnete si důl Erzberg, který je jedním z nejbohatších evropských nalezišt' rudy.

Prohlídka dolu je rozdělena na dvě části - projedete se hornickým vláčkem i obřím nákladním autem a vychutnat si tak úžasný pohled z výšky na masivní červené terasy hory Erzberg.

Nejen děti, ale i dospělé osloví legenda o vodníkovi. Toho zde prý kdysi dávno v jezeře Schwarze Lacke chytili místní obyvatelé. On jim za svou svobodu přislíbil nejprve zlato na jeden rok, pak stříbro na deset let, ale až když jim přislíbil zásoby železa na věky věků, tak ho konečně pustili. V dole se na jednom stanovišti přímo z vody vynoří vodník a tuto legendu nám přiblíží.

Zastávka u LEOPOLDSTEI¬NERSEE - Jezero, které je klenot, vodní perla a  poklad, který je střežen Bohem. Smaragdová barva hladiny a vysoké útesy na vás hluboce zapůsobí. Voda je zde křišťálově čistá.

Program:

Odjezd: 5.00 Brankovice, 6.00 Brno
Návrat kolem 22. hodiny do Brna.

Cena:

990,- Kč/osobu

Cena zahrnuje:

- dopravu
- průvodce

Cena nezahrnuje:

- vstupné
- cestovní pojištění - viz. ceník cestovního pojištění

Nástupní místa:

Brankovice, Nesovice, Bučovice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Slatina, Brno - od Janáčkova divadla, dále zastavíme dle domluvy.

Na místo se dostavte 10 minut před plánovaným odjezdem autobusu.

TiskTisk informací o zájezdu (bude zobrazen náhled pred tiskem)